Praca na wysokościach szansą dla pracowników

Wyspecjalizowani pracownicy fizyczni są coraz bardziej łakomym kąskiem dla deweloperów i pośredników. Branża szybko się rozwija i – mówiąc krótko – potrzeba rąk do pracy. Z tego właśnie powodu coraz częściej pada pytanie: co zrobić, żeby zostać takim pracownikiem?

Przede wszystkim – trzeba przejść odpowiednie kursy. Chodzi tu chociażby o szkolenia wysokościowe (rockmaster.com.pl). Uprawniają one do wykonywania obowiązków na wysokości (praca na drzewie, elewacji budynku, czy placu budowy). Zgodnie z prawem – tylko osoby legitymujące się certyfikatem mogą podjąć zatrudnienie w takich warunkach.

Sam kurs trwa zaledwie kilka dni. W tym czasie uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Podczas teorii kursanci poznają najistotniejsze zasady bezpieczeństwa, poruszania się na wysokościach, czy zabezpieczania przed upadkiem. Dopiero później przychodzi czas na praktykę. W tej części najważniejsza jest nauka posługiwania się sprzętem. W ruch idą szelki bezpieczeństwa, amortyzatory, statywy czy urządzenia kotwiczące. W trakcie zajęć praktycznych kursant musi bardzo szczegółowo opanować zasadę działania tych urządzeń.

Szkolenie kończy się egzaminem podsumowującym i oceniającym poziom zdobytej wiedzy. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu możemy ubiegać się o pracę.

Eksperci z branży nie mają wątpliwości, że w ostatnich latach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na usługi alpinistyczne. Powody są dwa. Po pierwsze lawinowo przybywa inwestycji w dziedzinie nieruchomości i budownictwa. Po drugie, stale brakuje wykwalifikowanych pracowników, mogących podjąć zatrudnienie na wysokości. Taki stan rzeczy to doskonała szansa dla osób długotrwale bezrobotnych, czy chcących zmienić pracę na lepiej płatną. Z pewnością inwestycja w kurs ( to zazwyczaj kilkaset złotych) zwróci się z nawiązką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *