Prezenty dla szefa od pracowników – najczęstsze błędy

Cyklicznie powtarzającym się tematem w każdej firmie, jest ten, który dotyczy prezentów dla szefa na przykład z okazji urodzin czy świąt Bożego Narodzenia. W wielu przedsiębiorstwach stało się to niepisaną zasada, że pracownicy pragną wręczyć coś szefowi. Nie ma tutaj znaczenia intencja, fakt jest jeden – wielu pracowników popełnia kardynalne błędy związane z ich wyborem.

Błędy i wpadki oczywiście zdarzają się wszędzie. Można jednak starać się jednak nie doprowadzać do niżej wspominanych sytuacji.  Prezentowane poniżej zasad z powodzeniem można wykorzystać też w innych sytuacjach, gdyż są one na tyle uniwersalne że przydadzą się każdemu kupującemu prezent.

1# Prezenty zbyt osobiste

Jest to chyba jeden z najczęściej popełnianych przez kadry pracownicze błędów. Pamiętać należy, że prezenty dawane osobom, które formalnie są dla nas obce, nie mogą być zbyt osobiste. Nie można zatem kupić szefostwu kompletu bielizny, szlafroków, kosmetyków higieny intymnej itp. Nawet jeżeli są to naprawdę drogie i dobre podarki, mogą być odebrane bardzo nieprzychylnie, wręcz budzić zażenowanie i zakłopotanie.

2# Prezent nie może budzić zakłopotania

To bardzo ważne, aby obdarowany nie czuł się zakłopotany podczas otwierania czy otrzymywania podarku. Nawet jeżeli wiemy, że nasz szef ma poczucie humoru, nie należy go nadużywać, gdyż może to jedynie przysporzyć niepotrzebnych nerwów. Dlatego też śmieszne, erotyczne czy prowokujące gadżety nie będą na miejscu.

3# Nie popadajmy w skrajności!

Czasem słyszeć można, że produkty drogie czasem nie są najlepsze. Nie możemy jednak popaść w skrajność i obdarować szefa prezentem skrajnie tanim. Jeżeli pragniemy kupić szefowi kawę, niech to będzie jakaś  wyjątkowa, ze sklepu gdzie profesjonalista doradzi nam w wyborze. Skrajnością będzie tutaj kupienie kawy a przysłowiowe 10 złotych, czyli takiej, na którą każdy może sobie pozwolić. Jest to niedopieszczanie. Tak samo sprawa wygląda z winami. Wino za 20 złotych odpada. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego.

Takich zasad jest z pewnością więcej. Aby nie popełnić faux paux, trzeba często zastanowić się dwa razy czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli jesteśmy zagubieni jak dzieci we mgle, może warto zastanowić się nad czymś oryginalnym?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *