Produkcje filmowe – spoty i relacje

Praca związana z reklamą oraz mediami to z pewnością bardzo ciekawe zajęcie, o którym marzy obecnie wiele osób. Aby jednak otrzymać angaż, należy po pierwsze ukończyć odpowiednie studia, a po drugie mieć naprawdę niemałą siłę przebicia. Bardzo ciekawym zajęciem są spoty reklamowe, ich przygotowywanie oraz realizacja.

Co warto w kwestii spotów reklamowych wiedzieć? Otóż przygotowanie takiego spotu reklamowego to dosyć spore wyzwanie logistyczne oraz organizacyjne, dlatego popularniejsze są w dużych miastach typu Kraków czy Wrocław. Wszystko to wygląda jak produkcja filmowa. Najpierw należy przeprowadzić casting, aby wybrać osoby, które wezmą udział w spocie. Bardzo ważna jest również koncepcja całego przedsięwzięcia, motyw przewodni oraz pozostałe istotne elementy. Trzeba oczywiście zatrudnić reżysera oraz cały niezbędny zespół (producenta, makijażystę, kamerzystę itp.).

Gdy już wszystko zostanie ustalone, można nakręcić spot i czekać na opinię widzów. Oprócz pracy w reklamie wiele osób marzy przykładowo o dziennikarstwie – miasto jak Kraków daje tutaj spore możliwości wykazania się. Wywiady z celebrytami, relacje z eventów to coś, co kręci wielu młodych ludzi, dlatego decydują się na rozpoczęcie studiów dziennikarskich, nie rzadko na renomowanej uczelni jaką jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Pamiętać jednak należy przede wszystkim o tym, iż ze znalezienie wymarzonej pracy może okazać się trudne. Trzeba posiadać ogromną siłę przebicia i wyróżniać się w tłumie, ponieważ takich osób, które chciałyby zajmować się tym samym, jest naprawdę sporo. Nie każdemu udaje się spełnić swoje marzenia i zamiast przeprowadzać wywiady z osobami z pierwszych stron gazet, piszą artykuły do gazet czy zajmują się zupełnie innymi zagadnieniami.

Bliżej spoty reklamowe poznasz na: http://grandfox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *