Produkuj własne butony przy użyciu maszynki do przypinek

Koszt zakupu solidnej maszyny dzięki której będziemy mogli wytwarzać własne przypinki to około 800 – 900 złotych, w zależności od wielkości matrycy. Jak wygląda produkcja przypinki gdy już mamy prasę z odpowiedniego rozmiaru matrycą? W tym artykule postaramy się przybliżyć jak produkować własne butony i przypinki.

Potrzebujemy metalowego krążka frontowego, tylnego do którego mocujemy agrafkę i folii którą pokrywamy wierzch. No i oczywiście grafiki która ma zdobić nasze dzieło. Z tym problemu nie ma – cokolwiek wydrukujemy, na jakimkolwiek zwykłym papierze nada się. Oczywiście im lepsza jakość papieru i druku tym będzie ładniejsza ozdoba – a w reklamie wygląd jest ważny, wiec jeśli chcemy tworzyć przypinki reklamowe, dbajmy o jakość.

Mając już wydrukowany na kartce obrazek, którego chcemy użyć, trzeba go odpowiednio przyciąć. Czym? Tu potrzebna nam maszynka zwana wycinarką do papieru. I tu również ceny mamy różne – możemy kupić wycinarkę do papieru za 150 złotych a możemy za drugie tyle. Do niej trzeba jeszcze dokupić noże, cena za komplet noży to cena rzędu 30 do 100 złotych. Warto również nabyć dodatkową przystawkę do mniejszej i większej średnicy wytwarzanych przypinek. Jej koszt to około 25 do 70 złotych.

Jak widać, na początku trzeba trochę zainwestować –  wydać na niezbędny sprzęt, ale nie należy on do najdroższych i w 1500 złotych powinniśmy się spokojnie zamknąć – decydując się na solidny i dobrej jakości sprzęt. Dzięki jego posiadaniu będziemy mogli produkować własne przypinki, w ilościach jakich będziemy potrzebować, a koszt ich wytworzenia będzie naprawdę nie duży. Pytanie tylko jak dużo przypinek będziemy robić i czy opłaci się kupować własny sprzęt i poświęcać własny czas na wyrób przypinek czy jednak lepiej zamówić przypinki w firmie zajmującej się ich wytwarzaniem. Możemy zamówić przypinki oraz buttony na buttonfly.pl – w tej firmie także kupimy maszyny do własnego wyrobu przypinek i cały pozostały sprzęt niezbędny do wytwarzania buttonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *