Profesjonalna sesja – czemu nie?

W dobie serwisów społecznościowych i znacznego przechylenia szali w rankingu najczęściej wykorzystywanych zmysłów na stronę wzroku, sesje fotograficzne cieszą się coraz większym powodzeniem. Nic dziwnego – profesjonalny fotogram jest w stanie bez problemu uchwycić to, czego amator nie zdoła. W dodatku potrafi wydobyć korzystne cechy z osoby, która całe życie sądziła, że jest wyjątkowo niefotogeniczna. Po pierwszej sesji okazuje się jednak, że może wyglądać na zdjęciach bardzo dobrze.


Jeśli chodzi o sesje zdjęciowe, to Kraków jest miastem, w którym znajduje się mnóstwo fotograficznych pracowni. Jednak zdjęcia są wykonywane nie tylko w budynku studyjnym. Coraz częściej umawia się z fotografem na zewnątrz, w tak zwany plener, żeby tam znaleźć idealne, ciekawe i dobrane do modela tło. Takie tło potrafi bardzo wiele zmienić. Na tle białego płótna model jest jedynym obiektem przykuwającym uwagę, więc nie ma niczego, co może podkreślić jego wygląd lub odciągnąć uwagę od jego mniej korzystnych cech. Dlatego dobre tło pozwala na więcej – za jego pomocą kreuje się też unikalną atmosferę zdjęć, której po prostu nie da się osiągnąć w studio fotograficznym.

fotograf2

Fotografię czasami łączy się z obróbką jest to stała i rutynowa praktyka w procesie powstawania profesjonalnych sesji fotograficznych dla telewizji, stron internetowych czy czasopism. Nie chodzi o to, by przekłamywać rzeczywistość ale o to, żeby osiągnąć pewien ujednolicony, medialny standard. Jeśli potrzebne jest studio graficzne Kraków oferuje wiele takich, które są połączone z fotograficznym. Można tam wykonać zdjęcia i od razu dokonać ich retuszu. Jednak warto, by zajmujący się tym grafik był specjalistą w swojej dziedzinie – w przeciwnym razie można zbyt łatwo uzyskać efekt, który bardzo trudno byłoby nazwać estetycznym. Nazbyt widoczna „przeróbka” nigdy nie prezentuje się dobrze.

zdjeciaJeśli z kolei potrzebne nam jest jedynie studio fotograficzne, to Kraków także jest w stanie coś zaoferować. Warto się jednak zastanowić nad nawiązaniem współpracy z fotografem wcześniej, i wybraniem się na umówioną, przemyślaną i zaplanowaną sesję. Czasem można nawet skorzystać z oferty modelowania w sesji artystycznej, gdzie do samych zdjęć dochodzi również makijaż czy charakteryzacja. Uczestnictwo w profesjonalnej sesji z dobrym fotografem oraz efekty tej sesji mogą wspaniale podziałać na kompleksy i poczucie własnej wartości. Warto pamiętać, że często czyjeś przepiękne zdjęcia są efektem pracy fotografa, grafika i samego modela. Nikt nie wychodzi jak z okładki, robiąc sobie zdjęcie w lustrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *