Regeneracja śluzówki nosa

Błona śluzowa nosa pełni ważną rolę w zakresie ochrony górnych dróg oddechowych przed zanieczyszczeniami oraz zabezpieczania organizmu przed patogenami chorobotwórczymi. Z tego powodu jej stan jest bardzo ważny, niestety śluzówkę nosa łatwo jest uszkodzić.

Przyczyny uszkodzeń błony śluzowej nosa

Naturalny stan równowagi śluzówki nosa zachwiać może wiele czynników. Przede wszystkim są to infekcje wirusowe lub bakteryjne wywołujące nieżyt nosa, czyli popularny katar. Mimo iż jest to naturalna reakcja organizmu, katar, czy to wywołany przez przeziębienie, czy alergie, ma bardzo negatywny wpływ na stan błon śluzowych nosa. Negatywnie wpływają na nie również stosowane leki, nie tylko te donosowe. Ponadto wysuszająco na śluzówkę nosa działa przebywanie w pomieszczeniach zadymionych czy klimatyzowanych. Duże znaczenie ma także właściwa higiena nosa, którą większość osób bagatelizuje, co również może przyczyniać się do pogorszenia się stanu i w efekcie funkcjonalności błon śluzowych nosa.

Jak odbudować błonę śluzową nosa?

Regeneracja śluzówki nosa jest niezwykle ważna, nie tylko dla odzyskania komfortu, ale przed wszystkim dla przywrócenia jej właściwej funkcjonalności. Wysuszona śluzówka jest skłonna do podrażnień oraz znacznie bardziej podatna na kolejne infekcje i stan taki może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni, aż do jej zupełnej regeneracji. W tym czasie błona gorzej chroni drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami, co może powodować nawet stany zapalne, przede wszystkim zatok. Stanowi też słabsze zabezpieczenie dla patogenów chorobotwórczych, ten z pozoru błahy problem może być więc przyczyną chorób i infekcji.

Błonę śluzową odbudować można przede wszystkim poprzez przywrócenie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Pomocne są w tym preparaty Rinozine, zawierające wodę morską i kwas hialuronowy, który znakomicie nawilża śluzówkę, przywracając jej równowagę już po krótkim czasie.

Jak długo trwa regeneracja śluzówki nosa?

Jeśli nie podejmie się kroków mających na celu odbudowanie błon śluzowych nosa, proces ten w sposób naturalny będzie przebiegał przez długi czas. Mozę trwać nawet 4-5 tygodni, o ile oczywiście w tym czasie nie zdarzą się kolejne infekcje bądź śluzówka nie będzie narażona na inne szkodliwe dla niej czynniki. Po zastosowaniu preparatów Rinozine proces regeneracji przebiega znacznie szybciej, a komfort związany z nawilżeniem śluzówki zauważyć można od razu.

źródło: http://www.rinozine.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *