Rola oświetlenia w nowoczesnym domu

Jeżeli właśnie kupiłeś dom lub mieszkanie, lub po prostu uznałeś, że czas na remont – czeka Cię podjęcie wielu istotnych decyzji. Na jakie kolory się zdecydować? Która ekipa remontowa będzie dobrym pomysłem? Czy światło LED spełni swoją funkcję?

Na jakie kolory się zdecydować? Istnieje wiele możliwości. Jeżeli chcesz postawić na styl nowoczesny, mogą sprawdzić się na przykład zdecydowane barwy. Nie maluj jednak całej ściany na czarno lub czerwono, ponieważ pomieszczenie będzie bardzo ciemne i trudno będzie w nim spędzić więcej czasu. Możesz na przykład zdecydować się na jedną ścianę w biało-czarne pasy, albo interesującą fototapetę. Jeśli stawiasz na minimalizm i styl skandynawski, możesz pomalować swoje ściany na biało lub lekkie odcienie beżu. W tym wypadku główną rolę będą odgrywały meble. Możesz wybrać meble w zdecydowanych kolorach, takich jak ciemny granat albo czerwień – będą się odznaczać na tle jasnych ścian. Jeśli potrzebujesz interesujących inspiracji, zajrzyj do magazynów wnętrzarskich. Znajdziesz tam zdjęć dobrze wykonanych projektów mieszkań lub domów, dzięki czemu być może znajdziesz pomysły, które zastosujesz u siebie.

Oświetlenie gra bardzo ważną rolę w nowoczesnych domach. Może również przyczynić się do obniżenia Twoich rachunków. Jeżeli zdecydujesz się na technologię LED albo żarówki energooszczędne, możesz oszczędzić znaczne kwoty, które w innym wypadku wydałbyś na prąd. O czym jeszcze należy pamiętać? Postaraj się dobrać typ oświetlenia do wnętrza. Jeśli jest zaprojektowane w nowoczesnym stylu, prawdopodobnie sprawdzą się minimalistyczne lampy wykorzystujące moduły LED.

Jeśli lubisz starocie, przydadzą Ci się żyrandole stylizowane na stare. Możesz również wykorzystać światło do podkreślenia niektórych elementów designu pomieszczenia. Idealne do tego zadania będzie na przykład moduł LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *