Senior w dobrej formie – jak to osiągnąć?

Zdarza nam się spotykać osoby w starszym, a nawet sędziwym wieku, które zaskakują nas swoją kondycją i energią. Wówczas chętnie pytamy o to, w jaki sposób udało im się to osiągnąć, a z ich odpowiedzi wynika, że wcale nie było to takie trudne, jak nam się może wydawać. Oto najczęstsze porady, jak być pełnym energii w sile wieku.

Optymistyczne spojrzenie na świat

Nasze podejście do życia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dowiedzione zostało już naukowo, że optymiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. Udowodniono również, że apetyt na życie pomaga wyleczyć się z różnych chorób, nawet nowotworowych. A zatem, zamiast uprawiać czarnowidztwo, popatrzmy na świat z uśmiechem, dostrzegajmy drobne rzeczy, które nas cieszą, a kłody, które życie rzuca nam pod nogi, traktujmy jak lekcję i wyciągajmy z nich wnioski. Dzięki temu nasze samopoczucie ulegnie zdecydowanej poprawie i poczujemy się młodsi i zdrowsi.

Zdrowy tryb życia

Higieniczny tryb życia oraz zdrowe odżywianie, to jeden z warunków dobrej kondycji. Jego nieodłącznym elementem jest również aktywność fizyczna. I nie chodzi tu bynajmniej o uprawianie sportów ekstremalnych. Wręcz przeciwnie, zdecydowanie lepiej będzie stosować aktywność fizyczną w umiarkowanej formie, bo to nie nadwyręży mocno kości i stawów, tak jak sporty wyczynowe czy ekstremalne.

Zdrowy tryb życia oznacza również odpowiednią dietę, bogatą w witaminy dla osób starszych. Na szczególną uwagę wśród nich zasługują witaminy z grupy B, witamina D, A oraz liczne minerały, takie jak magnez, wapń i potas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *