Skandynawski design

Skandynawski design stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają stonowane barwy: biały, szary, pudrowy róż, błękit i inne odcienie w tym stylu. Meble skandynawskie, jak i całe wnętrza są z reguły wykonane właśnie w tych kolorach. Jest to styl dla osób, które uwielbiają prostotę i minimalizm połączony z nowoczesnością i funkcjonalnością całego domu. Meble skandynawskie (opaandcompany.com) mają przede wszystkim służyć użytkownikowi, a przy tym wyglądać gustownie i szykownie. Styl ten stroni od krzykliwości, jest ucieleśnieniem spokoju. Wielu osobom wnętrza wykonane w stylu skandynawskim mogą wydawać się puste i zdecydowanie niewykorzystane w pełni, aczkolwiek to jest właśnie istota ich piękna. Zwolennicy takich rozwiązań podkreślają, że skandynawski design zapewnia niespotykany w innych krajach zmysł estetyki. Dodatkowo pokoje są bardzo przestrzenne. Warto też podkreślić, że jest to styl stawiający bardzo mocno na nowoczesność. Wnętrza w nim wykonane najeżone są nowymi technologiami, które mają na celu maksymalnie ułatwienie życia ich użytkownikowi.

W wielu polskich domach aż się roi od wszelkiego rodzaju dekoracji – wszędzie stoją rozmaite figurki, obrazki, ramki ze zdjęciami, kwiatki czy pudełka na różne przedmioty. W stylu skandynawskim mają niewielkie znaczenie i są właściwie prawie niezauważalne. Mają one tylko subtelnie podkreślić minimalizm, ale generalnie rzecz biorąc we wnętrzach typu skandynawskiego znajdziemy raczej puste blaty i puste komody.

Skandynawski design jest coraz popularniejszy w innych częściach kontynentu europejskiego, m.in. w Polsce. Coraz więcej osób postawia w ten sposób urządzić swój własny dom, odrzucając jaskrawe kolory, mnogość dodatków i ozdóbek. Styl skandynawski jest w pewnym sensie przyszłością, ponieważ patrząc na wzrost jego popularności, można przypuszczać, że za jakiś czas stanie się on czymś powszechnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *