Skandynawski design

Skandynawski design stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają stonowane barwy: biały, szary, pudrowy róż, błękit i inne odcienie w tym stylu. Meble skandynawskie, jak i całe wnętrza są z reguły wykonane właśnie w tych kolorach. Jest to styl dla osób, które uwielbiają prostotę i minimalizm połączony z nowoczesnością i funkcjonalnością całego domu. Meble skandynawskie (opaandcompany.com) mają przede wszystkim służyć użytkownikowi, a przy tym wyglądać gustownie i szykownie. Styl ten stroni od krzykliwości, jest ucieleśnieniem spokoju. Wielu osobom wnętrza wykonane w stylu skandynawskim mogą wydawać się puste i zdecydowanie niewykorzystane w pełni, aczkolwiek to jest właśnie istota ich piękna. Zwolennicy takich rozwiązań podkreślają, że skandynawski design zapewnia niespotykany w innych krajach zmysł estetyki. Dodatkowo pokoje są bardzo przestrzenne. Warto też podkreślić, że jest to styl stawiający bardzo mocno na nowoczesność. Wnętrza w nim wykonane najeżone są nowymi technologiami, które mają na celu maksymalnie ułatwienie życia ich użytkownikowi.

W wielu polskich domach aż się roi od wszelkiego rodzaju dekoracji – wszędzie stoją rozmaite figurki, obrazki, ramki ze zdjęciami, kwiatki czy pudełka na różne przedmioty. W stylu skandynawskim mają niewielkie znaczenie i są właściwie prawie niezauważalne. Mają one tylko subtelnie podkreślić minimalizm, ale generalnie rzecz biorąc we wnętrzach typu skandynawskiego znajdziemy raczej puste blaty i puste komody.

Skandynawski design jest coraz popularniejszy w innych częściach kontynentu europejskiego, m.in. w Polsce. Coraz więcej osób postawia w ten sposób urządzić swój własny dom, odrzucając jaskrawe kolory, mnogość dodatków i ozdóbek. Styl skandynawski jest w pewnym sensie przyszłością, ponieważ patrząc na wzrost jego popularności, można przypuszczać, że za jakiś czas stanie się on czymś powszechnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *