Weekend majowy w Wejherowie

Zbliża się długi weekend majowy. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliśmy, gdzie go spędzimy, warto rozważyć wypoczynek w miejscowości Wejherowo. Jest to przepiękne miasteczko w woj. pomorskim, w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta, do którego można dostać się szybką kolejką miejską. Z Wejherowa prowadzi do Gdańska i Sopotu obwodnica. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu Bałtyku w Wejherowie panuje klimat morski.

Miasto posiada bogatą bazę noclegową. Dla bardziej wymagających turystów czekają miejsca noclegowe w licznych hotelach. Niektóre z nich oferują luksusowe apartamenty, basen, Spa. Na klientów czekają różne atrakcje i rozrywki.

W mieście też są liczne bary i restauracje. Amatorzy chińszczyzny mogą być mile zaskoczeni, ponieważ jest tu też restauracja chińska. Każdy smakosz znajdzie dla coś siebie. W menu są kurczaki na ostro, sajgonki, liczne potrawy wegetariańskie. Wszystkie dania są wysokiej jakości, smaczne i niedrogie.

Miasto posiada liczne zabytki: pałac, kościół, ratusz, zabytkowy budynek sądu, ratusz, stary cmentarz. Na miłośników muzeum czeka Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej z cennymi zbiorami. Muzeum ma swoja siedzibę w XIX wiecznym Pałacu Przebendowskich.

Każdy turysta na pewno zwróci uwagę na nowoczesny, okazały budynek, w którym mieści się wejherowska Filharmonia Kaszubska. Filharmonia zaprasza na liczne koncerty i imprezy muzyczne. W mieście są również organizowane cykliczne imprezy sportowe.

Przy okazji pobytu w Wejherowie możemy też pokusić się przy okazji na krótki wypad na jedną z trójmiejskich plaż.

źródło: http://www.czardasz.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *