Woreczki lawendowe – przyjemna woń

Lawendowe woreczki to coś, co uwielbiały już nasze babcie. Te wkładało się do szafy, żeby zabezpieczyć ubrania przed molami i wypełnić garderobę pięknym zapachem. Lawendę najczęściej hodowano w ogródku, a następnie zbierano i suszono – woreczki przygotowywano od początku do końca samodzielnie. Gotowymi obdarowywało się krewnych i przyjaciół tak, żeby wszyscy mogli cieszyć się wonią lawendy wypełniającą dom.

Dziś ozdobne woreczki z lawendą możemy kupić również w sklepach. Choć do wyboru mamy również inne zapachy, od pomarańczy, przez wanilię czy czekoladę, po zieloną herbatę, to lawenda wciąż pozostaje naszym ulubionym – ta bowiem ma jeszcze dodatkową oprócz przyjemnej woni zaletę: odstrasza mole, które lubią dobierać się do ubrań znajdujących się przez dłuższy okres w szafie.

Dlaczego warto wkładać do szafy woreczki lawendowe?

Dostępne w sklepach saszetki do szafy zwykle zachwycają swoim urokiem. Są uszyte z pięknych materiałów, starannie wykonane, nierzadko ozdobione kokardką czy eleganckim napisem. Woreczki z lawendą nie pełnią jednak tylko ozdobnej funkcji. Ich podstawową rolą jest chronić ubrania i nadawać im przyjemny zapach.
Ubrania, które długo przechowujemy w szafie, nie wyciągając ich, są szczególnie narażone zarówno na działanie moli. Co więcej, takie swetry czy płaszcze zamiast pachnieć świeżością, najczęściej mają niezbyt przyjemny zapach szafy. Jeśli więc chcemy, żeby nie uległy zniszczeniu i nadal przyjemnie pachniały, koniecznie wkładajmy do szafy woreczki lawendowe.

Gdzie kupić woreczki ozdobne?

Jeśli nie mamy możliwości przygotowania woreczków z lawendą samodzielnie, te możemy po prostu zakupić. Bardzo często sprzedażą woreczków z lawendą zajmują się prywatne osoby, ale te znajdziemy również we większych sklepach, zwłaszcza w tych, które oferują akcesoria do mieszkania. Warto dokładnie sprawdzić oferty sklepów internetowych, które zwykle mają największy wybór takich ozdobnych woreczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *