Wybór przychodni dla rodziny

Wybierając poradnię podstawowej opieki zdrowotnej dla całej rodziny musimy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych aspektów.Warto odpowiednio wcześniej zapytać kilka osób: przyjaciół, znajomych z pracy lub rodzinę, którą przychodnię oni wybrali, dlaczego i czy są zadowoleni. Dzięki temu zyskamy dokładniejszy i bardziej obiektywny obraz. Opinie można również znaleźć na różnego typu forach i stronach internetowych, jednak musimy być mocno wyczuleni na reklamę i anty-reklamę.

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest to, na ile szybko i łatwo będziemy w stanie się dostać do wybranego lekarza. Często zdarza się, że pomoc specjalisty potrzebna jest nam danego dnia, taka sytuacja w szczególności dotyczy małych dzieci, u których najlżejsza infekcja w ciągu kilku godzin potrafi się rozwinąć w coś o wiele poważniejszego.

Bardzo ważnym aspektem jest swego rodzaju wielozadaniowość. Jeśli wahamy się między dwiema przychodniami, z czego w pierwszej do naszej dyspozycji jest wyłącznie lekarz pierwszego kontaktu i pielęgniarki środowiskowe, a w drugiej poza lekarzami rodzinnymi i personelem medycznym znajduje się na przykład poradnia endokrynologiczna dziecięca, czyli odpowiedzialna za wszelkie zaburzenia hormonalne u dzieci, lub poradnia neurologiczna dziecięca, warto wybrać tą drugą. Oczywiście, nikt z nas nie chce w ogóle mieć potrzeby korzystania z tego typu poradni, jednak jeśli zdarzy się sytuacja, w której będzie nas niepokoił jakiś objaw – mamy możliwość natychmiastowej konsultacji.

1
W kwestii podstawowej opieki zdrowotnej bardzo ważne jest, aby mieć dostęp do opieki dentystycznej. Już od najmłodszych lat powinniśmy wyrobić w naszych dzieciach nawyk systematycznych wizyt u stomatologa. Kontrole są niezwykle istotne, a znacznie prostsza jest profilaktyka, niż późniejsze leczenie zaniedbanych zębów. Dobry stomatolog nie jest powodem do strachu, który nosi w sobie wielu dorosłych. Standardem w dzisiejszych czasach jest używanie odpowiednich dawek znieczulenia i dbałość o komfort pacjenta.

Poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej zajmuje się nie tylko poważnymi zabiegami wad w obrębie szczęki i twarzy, ale także rzeczami takimi jak wycinanie 8 zębów – tzw. zębów mądrości przed leczeniem ortodontycznym lub w przypadku gdy ich samodzielne wyrośnięcie nie jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *