Zabieg wszczepienia implantów zębowych

Każdy elegancki człowiek, który dba o swój wygląd zdaje sobie sprawę jak ważny jest wygląd własnych zębów. O swoje zęby się dba, czyści się je i chodzi na wizyty do dentysty. Jednak czasami zdarza się, że mamy już ubytki, że tracimy swoje własne, stałe zęby i co wtedy mamy zrobić.

Implanty zębowe to pewna alternatywa na posiadanie, nieswoich, ale ładnych zębów, są to sztuczne, z tytanu korzenie, które umieszcza się w dziąsłach w taki sposób by były podstawą do zębów sztucznych, czyli montuje się na nich wszelkiego rodzaju koronki czy zęby porcelanowe. Implanty stomatologiczne to bardzo dobra propozycja przy utracie jednego lub góra dwóch zębów. Więcej o zabiegu znajdziesz na stronie: stomatologia-impla.pl/implanty/.

Zawsze najpierw potrzebna jest wizyta u stomatologa i to stomatolog ustala najlepszą dla nas metodę, zainstalowania nam brakującego zęba, toteż sami nie powinniśmy decydować czy chcemy mieć implanty stomatologiczne czy jakieś inne koronki w zastępstwie za naszego własnego zęba. Usługi te nie należą do tanich, jednak większość ludzi aktywnych, bardzo źle czuje się i źle funkcjonuje posiadając widoczne braki w uzębieniu.

Wszelkie implanty wykonane są z tytanu, tytan jest materiałem bardzo dobrze przyswajalnym przez organizm człowieka. Takie implanty szybko się goją, zrastają z kością i są idealną podstawą do wkręcenia sztucznego, porcelanowego zęba. Cała ta ingerencja w organizm ludzki, nie powoduje jakiegoś dyskomfortu i w późniejszym użytkowaniu raczej nie przeszkadza w codziennym życiu. Czasami zdarza się, że implant z powodu niezależnych od pacjenta jest odrzucany przez organizm, wtedy zabieg ponawia się już bezpłatnie.

Cały zabieg wszczepienia implantów jest bezbolesny, trwa około jednej godziny w gabinecie dentystycznym. Dopiero po okresie całkowitego zagojenia się wszczepionego korzenia, odbudowuje się protetycznie nowy ząb.

One thought on “Zabieg wszczepienia implantów zębowych

  • 23 lutego 2017 o 14:27
    Permalink

    Coraz częściej młodzi ludzie przychodzą do gabinetów wstydząc się tego, iż potrzebują implantów. Tymczasem powody bywają różne. Cieszę się,że współczesna medycyna idzie tak do przodu,że może pomóc wielu osobom borykającym się z uzębieniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *