Złośliwy nowotwór skóry

Europejczycy są z zasady bardziej narażeni na nowotwór skóry, ponieważ posiadają jasną karnację, bardziej podatną na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Ponadto powszechnie panująca moda na opaleniznę doprowadza do tego, że coraz więcej osób nierozsądnie postępuje w trakcie opalania, unikając stosowania kremów z ochroną przeciwsłoneczną oraz opalając się w południe w pełnym słońcu.

Nowotwór skóry – jak się przed nim uchronić?

Przede wszystkim należy unikać wystawiania ciała na słońce, stosować odpowiednie kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym oraz zwracać uwagę na wszelkie zmiany pojawiające się na skórze. Szczególnie należy obserwować wszystkie znamiona, jak np. pieprzyki, które z biegiem czasu mogą zmienić swój kolor, rozmiar lub kształt. Wszelkie tego typu zmiany powinny skłonić nas do jak najszybszej wizyty u lekarza.

Bardzo dobrą metodą prewencyjną, która ogranicza ryzyko wystąpienia nowotworu skóry oraz przede wszystkim pozwala szybko wykryć zmiany, by podjąć skuteczne leczenie, jest dermatoskopia. To nic innego jak badanie wszystkich znamion znajdujących się na ciele przy użyciu dermatoskopu, aby móc wyłonić te, które są potencjalnie niebezpieczne.

Złośliwy nowotwór skóry – rak podstawnokomórkowy

Najczęściej występującym złośliwym nowotworem skóry jest rak podstawnokomórkowy, który zazwyczaj rośnie powoli i wywodzi się z nierogowaciejących komórek warstwy podstawnej naskórka. Bardzo często występuje u Europejczyków, pojawiając się najczęściej na odkrytych częściach ciała.

Zapobieganie i szybkie wykrywanie raka skóry jest bardzo ważne. W przeciwnym wypadku występuje duże prawdopodobieństwo, że nowotwór się zezłośliwi. A to stanowi już ogromne zagrożenie dla zdrowia człowieka oraz całkowicie odmienia jego życie, doprowadzając do konieczności podjęcia długotrwałego i ciężkiego leczenia. Złośliwe nowotwory, nie tylko skóry, wiążą się w większości przypadków z ogromnym bólem, który na szczęście można skutecznie leczyć. W jaki sposób? Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajduje się na portalu bolprzebijajacy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *